متن شایعه

 

امام حسین وقتى فهمید باکشتنش درمکه حرمت خانه خدا ریخته میشودحجش رانیمه تمام رهاکرد و درشب عیدقربان مکه راترک کرددرحالیکه میدانست تاچندساعت دیگرمیتواند باقربان کردن حجش را به اتمام برساند .اوبااین عمل به شیعیان فهماند. حفظ حرمت انسان انقدرواجب است که حتى حج واجب رابراى حفظ ان میتوان ترک کرد.حالا چه شده که حتى باتجاوز به دوپسردرحرم امن الهى نمیخواهیم حتى تمتع راتعطیل کنىم .اینجاست که بایدگفت حاجى حجت قبول اماازاین به بعد دم ازنوکرى ارباب نزن

 

پاسخ شایعه

  1. امام حسین (ع) در روز هشتم ذى حجه «یوم الترویه» از مکّه خارج شدند . در حالی که اعمال حج از شب نهم ذى حجه آغاز مى‏شود. بنابراین، امام(ع) اصلاً وارد اعمال حج نشده بود، تا آن را نیمه تمام گذارد .

 

  1. ایشان جهت حفظ حرمت حرم امن الهی و شهر مکه از آنجا خارج شدند نه حفظ حرمت خودشان . چرا که حرمت ایشان توسط یزید در هیچ کجا حفظ نمیشد کما اینکه در کربلا هم نشد .
    “همان منبع”
  2. حج تمتع یکی از واجبات الهی برای افراد مستطیع است و واجب الهی را نمیتوان تعطیل نمود ، مگر در مواردی که به دلیل عناوین ثانویه یا احکام حکومتی ، ولی‌فقیه‌ بر اساس‌ مصالح‌ اهم اسلام‌ و مسلمین، موقتاً‌ حکم‌ به‌ تعطیل‌ یک‌ حکم‌ شرعی‌ می دهد .

 

  1. با توجه به اهانت های مکرر صورت پذیرفته به حجاج ایرانی و خصوصا حادثه اخیر فرودگاه جده ، که حاصل باورهای وهابیون جنایتکار آل سعود است ، لازم است از حربه تعطیلی حج عمره که عبادتی مستحب است، جهت فشار به آل سعود استفاده نمود .
    این مطلب توسط مراجع مطرح و در مجلس و دولت نیز در دست پیگیری می باشد .

 

  1. این عزم ملی مقدس که در راستای صیانت از حقوق و حیثیت هموطنان در جریان است ، با القائات مسموم و شبهه انگیزی چون متن بالا تفاوت اساسی دارد و می طلبد هوشیارانه از عزت خود دفاع نموده و در دام شبهاتی که جهت استحاله دین و تخریب باورهای مردم این سرزمین منتشر می شود ، نیفتیم
کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :