مسوول تیم سفیران صالحین :

اجرای اولیه این طرح بر اساس دغدغه در فعالیت های شجره طیبه صالحین  صورت پذیرفت بدین گونه  که  ایده هایی درقالب طرح هایی ابتکاری در حلقات صالحین پیاده و اجرا شد، به همین جهت باگذشت زمان اجرای این ایده ها و خروجی آنها بصورت خودجوش این طرح ابتکارات و خلاقیت های صالحین را در سطح استان ها پیگیری شد که در این سفرهای استانی نخبگان صالحین … همراه این تیم بودند.

 در سفرهای استانی آنچه که مد نظر بود دیدار با نماینده ولی فقیه در استان تحت عنوان استاد شجره طیبه صالحین،علمای گرانقدر در آن استان،ائمه محترم جمعه،حوزه های علمیه،معاونت های تعلیم وتربیت سپاه استانی وصالحین  ناحیه مرکزی،سازمان بسیج دانش آموزی استان و مجموعه های تربیتی و پایگاه های بسیج مورد ارزیابی و دیدار قرار می گرفتند.

هدف کلی در دیدار با مسوولین مربوطه در سپاه و بسیج بررسی و جمع آوری ابتکارات و خلاقیت های صالحین آنها بود و در دیدار با نماینده های ولی فقیه و علماء و ائمه جمعه صرفا ارائه گزارشی از طرح ابتکارات و خلاقیت های صالحین  صورت می گرفت که در پایان این بزرگواران نکاتی را خطاب به این طرح و اقدام بیان می نمودند.

در کل اجرای این طرح بصورت خودجوش و بسیجی وار تحت عنوان تیم سفیران صالحین صورت پذیرفت  و  الحمدالله  باحضور دربیش از ۱۰ استان  و مجموعا ۶۳ دیدار صورت پذیرفت که به جمع آوری ۳۲ ابتکار و خلاقیت در فصل اول  میتوان اشاره نمود.

این ابتکارات در وهله اول بومی سازی  میشوند و بعد از آسیب شناسی  در مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی معاونت تعلیم و تربیت بسیج در آینده بعد از تکمیل شدن  سفرهای استانی دست آوردها و خروجی های آن ان شاالله بصورت جزوه در اختیار مدیران بسیج و صالحین قرار میگیرد،  که در پایان فصل اول طرح ابتکارات و خلاقیت های صالحین الحمدالله اقدامات خوبی با گذشت ۸سال از عمر صالحین در سطح استان های مذکور صورت گرفته بود که تلاش ما نیز این بود که گزارش فصل اول محضر مقام معظم رهبری ارسال شود.
همچنین علمای گرانقدر نیز خطاب به این اقدام نکاتی را بیان نمودند که ذکر آنها خالی از لطف نیست.

آیت الله ناصری دولت آبادی(از علمای استان اصفهان

این حلقه ها،حلقه های نورانی هستند،با این کار دل امام زمان(عج)شاد گردیده،توصیه من به کسانی که در این حلقه ها می نشیـــنند این است که همواره به یاد خدا باشند،توبه جوانی؛ استغفار ،نماز اول وقت, دعای برای امام عصر(عج) در هرلحظه را فراموش نکنند؛خدا توفیقتان دهد.

*

آیت الله طه محمدی نماینده ولی فقیه در استان همدان:

صالحین را در آیه(ان الارض یرثهاعبادی الصالحون) میشود فهمید،طرح ابتکارات صالحین خوب است،اگرصالح نباشیم چگونه میتوانیم صالحین را مدیریت کنیم؛ این مهم است و صالحین بسیار کار مهم و ظریفی است؛تربیت کار انبیاست باید همه دار و ندارمان را بدهیم تا صالحین دنبال شود.

*

آیت الله علوی گرگانی:

این سفرهای استانی شمابسیار عالیست شماهمچون ستاره ای درخشانید در دل تاریکی شب.

*

 استاد شجره طیبه صالحین خراسان رضوی استاد نظافت:

این طرح ابتکارات در هراستان باید رقابتی شود و سیستم گزارش دهی جامع شود/بهرحال صالحین ظرفیت خوبیست و بسیار مبارک است.

*

آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز:

صالحین یک برنامه منسجم تربیتی است،خواستگاه اصلی مقام معظم رهبری ازبسیج در همین حلقه هاست،الان توجه دشمن به حرکات انقلاب است،این حلقات صالحین هم یکی از حرکات پربرکت و اثرگذار انقلاب بود که ازچشم دشمن پوشیده نیست،همواره باید تلاش کنیم که دغدغه های حضرت آقا را برطرف کنیم،این کارشما خوب است حتما ادامه یابد، چون صالحین همواره نیاز به نوآوری وتنوع و خلاقیت دارد.

۱۶-۰۸-۲۵-۰۰-۳۱-۱۷-۴۵۱_deco

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :