به گزارش صالحین پایگاه اینترنتی «مسجد تی وی» توانسته چند محصول رسانه‌ای مفید در اختیار اهالی مسجدی و علاقمندان به مساجد قرار دهد.فضا و رسانه‌های مجازی هر روز بیشتر از سایر رسانه‌ها به ویژه در عرصه تولیدات شنیداری و نوشتاری بر ذهن و فکر مخاطبان اثر می‌گذارند، از این رو مجهز شدن مراکز دینی از جمله مساجد می‌تواند زمینه گسترش اثرگذاری آن‌ها را در جامعه فراهم کند.

  طی سلسله گزارش‌هایی، تعدادی از پایگاه‌های اطلاع رسانی و مرتبط با مساجد را معرفی می‌کند که در این نوبت، پایگاه اینترنتی «مسجد تی وی» معرفی می‌شود.

بخش‌های مختلف پایگاه

پایگاه اینترنتی «مسجد تی وی» به نشانی masjedtv.com پایگاه چند رسانه‌ای و از دستاوردهای قرارگاه منتظران شهادت است که شامل قسمت‌های کلیپ، انیمیشن، موزیک، ویدئو، مستند و ارسال ویدئو است.

تاکنون چندین کلیپ مانند احکام مسجد، مسجد امین‌الدوله تهران و ازدواج آسان از سوی قرارگاه منتظران شهادت تولید شده و در پایگاه مسجد تی وی بارگذاری شده است.

حجت‌الاسلام محمدحسین فلاح‌زاده؛ رئیس موسسه موضوع شناسی احکام فقهی حوزه علمیه قم، کارشناس کلیپ «احکام مسجد» است.

 

 

بخش جذاب انیمیشن

شاید منوی انیمیشین، جذاب‌ترین بخش سایت مسجد تی وی باشد که تاکنون پویانمایی‌هایی مانند «رمضان به یاد ماندنی با مسجد» «مهارت‌های زندگی؛ مسجد محل» «معماری مسجد امام اصفهان» «مسجد محله ما» و «راه مسجد» در آن بارگذاری شده است، این انیمیشن‌ها با جذابیت‌های بصری و شنیداری می‌توانند گروه‌های سنی مختلف مردم به ویژه کودکان و نوجوانان را جذب مساجد کنند.

منوی موزیک ویدئو نیز به معرفی نماهنگ‌های مسجدی پرداخته و تاکنون دو اثر «حالا که مسجد، سنگره» و «باز مرغ سحر بر منبر گل» را تهیه کرده است.

معرفی مساجد ایران در منوی مستند

منوی مستند در اندیشه معرفی مساجد ایران است و تاکنون مساجد جامع عتیق و یزد را معرفی کرده است.

علاقمندان می‌توانند ویدئوهای ساخته شده توسط خود را در قالب‌های کلیپ، انیمیشن، موزیک ویدئو و مستند از طریق رایانامه info@masjedtv.com به پایگاه اینترنی مسجد TV  ارسال کنند.

 

سخن آخر اینکه، پایگاه اینترنتی «مسجد تی وی» نمونه یک کار جذاب، خلاق و مفید است که با وجود نوپایی، توانسته محصولات چند رسانه‌ای ارزشمندی در معرض دید مخاطبان قرار دهد.

همچنین این پایگاه می‌تواند الگوی مساجد و علاقمندان به گسترش حضور در این خانه‌های خدا در فضای مجازی باشد، البته این سایت تا رسیدن به جایگاه مطلوب خود فاصله دارد زیرا برخی از بخش‌های آن مانند ارتباط و درباره «مسجد تی وی» مطلبی ندارند و گرافیک آن نیز، قدیمی و نامناسب است.

 

منبع:شبستان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :