به گزارش صالحین، به نقل از سانا، «بشار اسد» رئیس جمهوی سوریه در دیدار با «آمنه الشماط» رئیس مرکز نظارت و بازرسی این کشور با تاکید بر نقش این مرکز در مرحله کنونی، گفت: باید با همه پدیده های اخلال در امور از جمله اهمال کاری، کوتاهی، سوء مدیریت و فساد ناشی از جنگ مبارزه کرد و تلاش ها را برای ریشه کن کردن آن و اجرای قانون برای همه بدون استثناء افزایش داد.

بشار اسد تاکید کرد: مبارزه با این پدیده ها تنها به فساد فردی منحصر نیست، بلکه باید نظارت کارآمدتری برای انجام وظیفه موسسه های دولتی انجام شود و نباید به هر فردی اجازه داده شود که در فعالیت این مرکز دخالت کند.

وی اعلام کرد: هر موسسه و نهادی باید از نفوذ فاسدان در کادرشان جلوگیری کند و با اهمال کاران و سهل انگاران برخورد کنند و با موارد فساد مقابله کنند.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد: پدیده اخلال در امور و فساد همیشه این توانایی را دارد که در قوانین شکاف ایجاد کند و در موسسه ها و نهاد ها نفوذ کند و برهمین اساس بر اهمیت گسترش ساز و کار این مرکز و انجام وظیفه کادر این مرکز تاکید می کند.

از سوی دیگر، الشماط تاکید کرد: مبارزه با اخلال در انجام وظیفه موسسه های دولتی انجام می شود و هدردادن اموال عمومی متوقف خواهد شد و این مسئله در مهمترین اولویت های این مرکز خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع:شبستان

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :