به گزارش صالحین،حجت الاسلام حبیب الله حاتم نیا، امام جمعه بهار در گفت وگو با پایگاه خبری تحلیلی مساجدنیوز، با اشاره به فرمان آتش به اختیار رهبر انقلاب، بیان داشت:
«منویات حضرت آقا که در اوج قرار دارد، ولی شنوای کمی برای انجام دستورات وجود دارد».
وی اضافه کرد:
«در انجام دستورات رهبر معظم انقلاب اهمال شده و افراد به سادگی از آن عبور می کنند. گروه و جماعتی نیست که پاشنه کفش را کشیده و با عزم و اراده جدی این منویات را عملی کند».
امام جمعه بهار، مطرح شدن آتش به اختیار از سوی رهبر انقلاب را اتمام حجت با مسئولان عنوان کرد و گفت: «ایشان این موضوع را مطرح کردند تا جوانان و دلسوزان نظام به میدان آمده و در عرصه فرهنگی حرکت کنند. وقتی به این میزان کارهای واجب نادیده گرفته شده و عزای کنسرت و پخش نشدن ربنای فلان شخص گرفته می شود، رهبری دردمندانه آتش به اختیار را دستور می دهند».
وی تأکید کرد:
«آتش به اختیار نباید بوی خودسری و اختلاف دهد بلکه هر فردی به اندازه سهم خودش کار فرهنگی تمیز و خودجوش داشته باشد تا دست نااهلان بهانه داده نشود. آقایان بحث پخش شدن یا نشدن یک دعا پیش از اذان را مطرح می کنند، این یعنی واجبات را رها کرده و با مستحبات بازی می کنند، در حالی که مشکلات امروز ما این ها نیست».
حجت الاسلام حاتم نیا با بیان این که برخی مسائل اصلی را به حاشیه رانده و به مسائل جزئی و حزب بازی می پردازند، عنوان کرد:
«هر دولتی آفتی دارد، آفت دولت یازدهم حاشیه سازی است و دود آن به چشم خودشان می رود. این ها از دست دادن توفیقات است. اگر نگوییم دشمنی، غفلت است. دولت به مسائلی می پردازد که معلوم نیست چه نفعی برای مردم دارد. دولت واجبات را رها کرده و به بازی با مستحبات پرداخته است».
وی ادامه داد:
«مقام معظم رهبری با آتش به اختیار تلنگری به افراد وارد کردند. هر کسی باید احساس وظیفه کرده و کار فرهنگی کند، نگوییم وزارت ارشاد با آن همه عرض و طول این موضوع را فراموش کرده، پس ما هم فراموش کنیم. برخی نهادها تنها جنبه تشریفاتی، اداری و فرمی دارند که نباید به آن ها امید بست».
امام جمعه بهار با اشاره به این که نباید در مسائل فرهنگی سیاسی کاری کرد و ماتم زده و سیاست زده این حزب و آن حزب بود، اضافه کرد:
«دولت و برخی نهادی مشغول تسویه به حساب هستند. عده ای خود را به تغافل زده و نمی خواهند انقلابی عمل کنند، بلکه می خواهند کاری از دست خودشان خارج نشده و به خوشی هایشان برسند.
وی در پایان خاطرنشان  کرد:
«اکنون سیاسی و محافظه کاری برای انقلابی گری غلبه دارد. اگر منتظر باشیم کار را دیگران یعنی دولت و وزارت ارشاد انجام داده و سکوت کنیم، ضرر می کنیم».

انتهای پیام/

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :