به گزارش صالحین،به نقل از فارس،حجت‌الاسلام پورذهبی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت:‌ در آستانه انتخاب وزرا و معرفی آنها به مجلس توسط رئیس جمهور هستیم و به نوعی در یک مقطع حساس قرار داریم و اینکه وزرا باید چه خصوصیاتی داشته باشند هم در خواسته‌های مردم نهفته است و هم در بیانات رهبری معظم.

وی از بحث کارآمدی، نشاط و تحرک مداوم به عنوان بخشی از خصوصیات یک وزیر فعال نام برد و ادامه داد: یک بخش هم مسائل ایدئولوژیک و پایبندی به ارزش‌ها و خط قرمزهایی است که نظام آن را مشخص کرده است. خصوصا باید در معرفی وزرا به مجلس و همچنین دادن رای اعتماد به آنها به فرمایشات رهبری که فتنه را خط قرمز نظام دانستند، توجه شود.

پورذهبی در ادامه ضمن تاکید بر اهمیت نقش وزارت علوم در رابطه با پیشرفت علمی کشور، تاکید کرد: شخصی که می‌خواهد به عنوان وزیر علوم معرفی شود باید ضمن داشتن مسائلی که ذکر شد، در کارش سرعت عمل داشته و به نقاط حساس حوزه خود تسلط داشته باشد مانند بخش معاونت فرهنگی وزارت علوم و رسیدگی به امورات تشکل‌های سیاسی و دانشجویی که زیر مجموعه معاونت فرهنگی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شهیدبهشتی تصریح کرد: در رابطه با انتخاب وزیر علوم، به نظر می‌رسد برخی‌ها تلاش دارند بعضی از خطوط قرمز را در دانشگاه نادیده بگیرند، این افراد مطالباتی مطرح می‌کنند که مطالبات واقعی دانشجویان نیست. باید مطالبات واقعی دانشجویان بیان شود و وزیری معرفی شود که این مطالبات را مدنظر قرار دهد.

وی گفت: فردی که در این لیست وزرا قرار می‌گیرد و قرار است به عنوان وزیر علوم در دولت دوازدهم فعالیت کند باید در راستای خدمت به جامعه دانشگاهی از کارمندان دانشگاه گرفته تا اساتید و دانشجویان گام بردارد نه اینکه بدنبال مطالبات دسته و جناح سیاسی خودش باشد. باید وزیری انتخاب شود که به تمام اقشار دانشگاهی رسیدگی کنند.

پورذهبی با بیان اینکه مسئله فتنه در رای اعتماد به وزرا باید خط قرمز باشد، ادامه داد: مقام معظم رهبری یک زمانی فرمودند فتنه ما را لب پرتگاه برد پس امکان اینکه دوباره به آن دوران بازگردیم به شدت می‌تواند به پیشرفت علمی ما آسیب بزند.

وی در خاتمه گفت: ما در برخی ادوار دیدیم که در دانشگاه مسائل حزبی و جناحی پررنگ وجود داشته است و هر وقت که چنین اتفاقاتی رخ داده پیشرفت علمی ما با مشکل مواجه شده است. اگر قرار باشد عده‌ای دوباره در دانشگاه حضور داشته باشند و مطالباتی از جنس مطالبات سال 88 مطرح شود، مسلما مشکلات زیادی برای دانشگاه بوجود خواهد آمد پس مسئولان باید بسیار مراقب باشند.

انتهای پیام/

 

منبع:قارس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :