به گزارش صالحین،حجت الاسلام سید موسی حسینی مجد، امام جمعه اسدآباد با تأکید بر این که دولت در تشکیل کابینه به تمام سلایق توجه کند، گفت:
«فلسفه وجودی جمهوری اسلامی ایران توجه به ارزش های اسلامی است و به هر میزان دولت نسبت به این موضوع توجه کند افراد انقلابی و ارزشی را در چینش کابینه قرار می دهد. دولت باید در چینش کابینه جدید از سیاسی کاری دوری کرده و افراد انقلابی با روحیه جهادی را انتخاب کند».
حجت الاسلام حسینی مجد، یکی از ضعف های بزرگ دولت یازدهم را بالا بودن سن کابینه دانست و اضافه کرد:
«دولت یازدهم انرژی و انگیزه لازم در کار نداشت. دولت کنونی ضعف های فراوانی در زمینه اقتصادی، فرهنگی و… دارد که با آوردن نیروهای جوان می تواند این ضعف ها را رفع کند. برای نمونه برای مساجد در دولت یازدهم به چه میزان بودجه استفاده شد؟ در امور بنیادین فرهنگی چقدر توانست کار کند؟ در حالی که فرهنگ زمینه ساز بسیاری از مسائل است».
امام جمعه اسدآباد، با اشاره به این که در دولت آینده باید بسیاری از وزارتخانه ها تغییرات مهم و واضحی صورت گیرد، اظهار داشت:
«البته دولت در عرصه دیپلماسی پیشرفت خوبی داشته است».
حجت الاسلام حسینی مجد خاطرنشان کرد:
«در کابینه باید از اصولگرایان و اصلاح طلبان استفاده کرد. در میان اصلاح طلبان معتقدان به نظام و رهبری است که در فتنه ۸۸ نیز دخالت نداشته اند. از اصولگرایان معتدل که به سبب حزب پرستی به دنبال تندروی نبوده و می خواهند نظام را تقویت کنند در کابینه آینده استفاده کرد. دولت می توانند با دید واضح و به دوری از سیاسی کاری از تمام نیروها استفاده کند، ولی متأسفانه از نیروهای متعادل که دشمنی با سلیقه او ندارند بسیار ناچیز بهره می برد. اکنون وقت انتقام جویی نیست. نباید از نیروهایی که با ما همراه نیستند انتقام جویی کرد چرا که با مردم سالاری و عدالت اجتماعی مخالف است».
امام جمعه اسدآباد، فتنه سال های ۷۸ و ۸۸ را خط قرمز نظام برشمرد و گفت:
«در کابینه دولت یازدهم شاهد بودیم که پشتیبانان فتنه نیز حضور داشتند. امیدواریم دولت دوازدهم از این خط قرمز عبور نکند».
حجت الاسلام حسینی مجد با بیان این که رئیس جمهور و دولت حرف هایی می زند که با وحدت ملی مخالفت دارد، ادامه داد:
«دولت در تربیون ها وحدت را حفظ کند. شما که رأی آوردید چرا عصبانی هستید؟ به جای تنش های سیاسی و اختلافات، کابینه را به گونه ای بچینید که مشکلات مردم حل شود. روزی نیست در دفتر ما یکی دو نفر با مدرک تحصیلی حضور پیدا نکرده و جویای کار باشند و ما شرمنده آن ها نباشیم».
وی همچنین از دموکراسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان بهترین دموکراسی در دنیا یاد کرد و اظهار داشت: «حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است. حکومت اسلامی در قبال مردم وظیفه سنگینی دارد و باید به ارزش های مقدس، دینداری و… عمل شود. فلسفه وجودی حکومت اسلامی نشر دین است».

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :