به گزارش صالحین،حجت الاسلام سید حسین طباطبایی، امام جمعه سامن درباره دستور آتش به اختیار رهبر معظم انقلاب، خاطرنشان کرد:
«حضرت آقا پس از رصد کامل و پیامدهای آن، موضوعی را در کشور مطرح می کنند».
وی ادامه داد:
«رهبر انقلاب با فرمان آتش به اختیار نشان دادند وظیفه اصلی نیروهای انقلابی این است که به صورت خودجوش و براساس فهم و درک در وسط میدان باشند. در موضوعاتی که انحرافی می دانند ملاحظه کسی را نکرده و عمل کنند. یعنی اگر دولت در برخی زوایا مشکلی داشته و در حیطه دولت اسلامی عمل نمی کند، مردم اهداف را بیان کرده و پشتیبانی کنند تا موضوع اصلی اسلام را مطرح کند».
امام جمعه سامن تأکید کرد:
«آتش به اختیار باید تمیز باشد، یعنی بر اساس معیار قانونی بوده و صرفاً عمل خودسرانه فردی نباشد. البته ملاحظه و سکوت نکنیم، بر اساس قانون و ضوابط انقلاب وارد میدان شده و عقب نشینی نکنیم».
وی افزود:
«در دولت افرادی هستند که می خواهند تمام طیف ها را داشته باشند در حالی که راه را اشتباه می روند. در این صورت ملاحظات را کنار بگذاریم. اگر مردم از نظر فرهنگی به سمت و سوی دیگر حرکت می کنند که دین به حاشیه می رود، باید وارد عمل شد و دین و انقلاب را اصل مطرح کرد».
حجت الاسلام طباطبایی، گفت:
«نقاط قوت را باید تقویت و نقاط ضعف را حل کرد. به دنبال پیشرفت فرهنگی باشیم. عده ای اصل را رها کرده و به فرعیات می پردازند، خیال می کنند خوب پیش می روند. در حالی که گاهی بحران و ضربه فرهنگی به قدری ما را عقب می برد که سال های سال باید هزینه آن را پرداخت کنیم».
وی عنوان کرد:
«در برخورد با مسائل فرهنگی همه باید فراجناحی باشند و تنها هدف اسلام باشد. اکنون مردم از اختلافات متنفر هستند نباید مسائل اصلی را رها کرده و به دنبال اختلاف افکنی بود که به اسلام نیز ضربه وارد شود».
امام جمعه سامن، کارهای فرهنگی انجام شده را پایین تر از حد جمهوری اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: «مردم حرکت های خودجوش دارند چون موضوعات رها شد. اگر مردم بی تفاوت باشند موضوعات بدتر هم می شود. مسئولان می خواهند برخی موضوعات را پنهانی انجام دهند، ولی تا چه اندازه ارزش دارد؟ البته نمی شود نسبت به کارهای انجام شده چشم بست و گفت نیست، بلکه باید بهتر از این عمل کرد. اگر می خواهیم حرکت انقلاب کُند نشود همه احزاب، اقشار و… باید به حرف ولایت فقیه عمل کنیم».

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :